Ekologia i zasady zrównoważonego rozwoju w naszej Spółdzielni to różnorodna i systematyczna działalność, która ma na celu kształtowanie pozytywnych i świadomych postaw przyszłych dorosłych mieszkańców naszej ziemi.

Ekologia i zasady zrównoważonego rozwoju w naszej Spółdzielni to przede wszystkim stosowanie surowców z recyklingu i segregacja odpadów. Odzyskanym w ten sposób surowcom np. plastykowym butelkom, czy rolkom z papieru nadajemy drugie życie, używają ich do zajęć manualnych i wyzwalania artystycznej ekspresji dzieci.

Wiemy, że na świadomość ekologiczną składa się nie tylko wiedza i kształtowanie postaw proekologicznych (podejmowanie działań na rzecz ochrony środowiska), ale także wrażliwość ekologiczna (nastawienie do przyrody). Dlatego też nasze działania kierujemy na wpajanie dobrych praktyk (segregacja odpadów, eliminowanie zużytych baterii ze strumienia odpadów komunalnych, włączanie się w kampanie antysmogowe i informacyjne) oraz kształtowanie życzliwej postawy wobec Ziemi i jej wszystkich mieszkańców oraz gotowość do działania w obronie jej praw.

Wartości proekologiczne wpajamy naszym podopiecznym poprzez zajęcia edukacyjne, a wśród rodziców – klientów promujemy i zapraszamy do włączania się w akcje proekologiczne. Wspieramy kampanie informacyjne dotyczące : akcji antysmogowej “Nie truj sąsiada!”, zbiórek elektrośmieci i zużytych baterii.

Każdego roku obchodzimy Dzień Ziemi i realizujemy, w ramach którego w 2016 r. nasi podopieczni wraz z opiekunami posadzili w naszym żłobkowym ogródku swoje pierwsze drzewo. Włączamy się także w Akcję Sprzątania Świata.

W ramach solidarności ze środowiskiem naturalnym i w trosce o ratunek dla zagrożonych gatunków, włączyliśmy się w akcję WWF Polska i zaadoptowaliśmy wilka.

Dzięki naszej świadomości zagrożenia jakie niesie za sobą zanieczyszczanie środowiska, w obu punktach stosujemy ekologiczne ogrzewanie : gazowe i na ekogroszek.

Wszystkie podjęte działania mają na celu edukację i podnoszenie świadomości ekologicznej w zakresie ochrony środowiska i zmian klimatu na Ziemi. Obserwując wolę rodziców do włączania się w akcje przez nas promowane, z sukcesem przeprowadzamy zbiórki żywności dla psów z rybnickiego schroniska oraz zużytych baterii.