Bezpieczeństwo

W trosce o bezpieczeństwo naszych podopiecznych, jako jedyna placówka w Rybniku, oferujemy rodzicom monitoring wizyjny. Obraz z kamer transmitowany jest za pośrednictwem internetu, do którego uprawniony rodzic otrzymuje kod dostępu. Po zalogowaniu w systemie podgląd możliwy jest z każdego urządzenia mobilnego posiadającego połączenie z internetem (komputer, smartfon, palmtop ect.)

Wejście do budynku chronione jest drzwiami otwieranymi przez domofon, co daje gwarancję, że do budynku nie dostanie się nikt z zewnątrz.

SZKRABKOWO zminimalizowało ryzyko możliwych wypadków wykorzystując maksimum zabezpieczeń:
• wszystkie środki czystości i środki chemiczne znajdują się w miejscu niedostępnym dla dzieci,
• wszystkie kontakty elektryczne zabezpieczone są specjalnymi nakładkami,
• kaloryfery są otoczone specjalnymi zabezpieczeniami, tak, aby dzieci nie miały bezpośredniego kontaktu z powierzchnią grzejącą,
• kadra została przeszkolona w zakresie pierwszej pomocy przedmedycznej dzieci.

Posiadamy również wewnętrzną procedurę bezpieczeństwa, której celem jest troska o zdrowie i bezpieczeństwo każdego dziecka objętego opieką w naszym Żłobku, a także Politykę ochrony dziecka przed krzywdzeniem.

Higiena i standardy czystości

Higiena jest jednym z najwyższych priorytetów naszego żłobka, utrzymywanie czystości gwarantowane jest dzięki codziennemu sprzątaniu i dezynfekcji powierzchni zgodnie z Planem utrzymania higieny w żłobku.

Ponadto w naszym żłobku:
• używamy odkurzacza wyposażonego w filtr HEPA, który pochłania 99,7% bakterii, wirusów i pyłków,
• farby, którymi wymalowane zostały ściany posiadają wszelkie konieczne certyfikaty,
• meble i zabawki będące na wyposażeniu żłobka posiadają atesty,
• wszyscy pracownicy posiadają aktualne badania i książeczkę SANEPID – u,

Żywienie

Decyzjami Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Rybniku punkty opieki SZKRABKOWO zostały zatwierdzone w zakresie wprowadzania do obrotu żywności.
Kwestię żywienia naszych podopiecznych oddaliśmy w ręce profesjonalistów.
Pracownia Dobrego Smaku „aWarto” F.H.U. Maja Geringer – Kopczowska  z siedzibą w Gliwicach przy ulicy Wieczorka 6, przygotowuje dobrze zbilansowane i bardzo urozmaicone zestawy obiadowe dla maleńkiego, małego i młodego człowieka. Pomijając półprodukty mówi STOP glutaminianowi sodu, konserwantom i sztucznym barwnikom. Wszystkie jadłospisy opracowywane są przez dietetyka oraz autoryzowane przez Akademię Żywienia w Zdrowiu i Chorobie. W ramach indywidualnych potrzeb dzieci, przygotowywane są specjalne jadłospisy.

Szkrabkowo posiada opracowaną Księgę HACCAP oraz Dobrych Praktyk GHP i GMP.